שילוב התקנת המזגן בשיפוץ הבית

התקנת מזגן בשיפוץ

מאמר זה עוסק בכל מה שצריך לדעת על התקנת מזגן במהלך שיפוץ הבית. זה יעזור לכם להבין מה עליכם לקחת בחשבון בבחירת מזגן לבית החדש שלכם, מדוע חשוב לתכנן מראש את התקציב לכלל הפרויקט וכל מה שבין לבין. 

התקנת מזגן היא חלק חשוב מאוד בתהליך השיפוץ. ישנם כמה שיקולים מרכזיים שכדאי לקחת בחשבון לפני קבלת החלטות הקשורות לתהליך זה. מאמר זה ידון בשיקולים אלו בפירוט ויספק המלצות, כיצד לבחור את יחידת המיזוג הטובה ביותר לביתכם. ואמנם תהליך התקנת מזגן במהלך שיפוץ הבית אינו תמיד קל, אבל זה יכול להיות תהליך קל יותר אם מסתייעים באנשי המקצוע הנכונים.  

כיצד שילוב התקנת מזגן במהלך שיפוץ יהיה זול יותר? 

מהם הדברים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת מזגן במהלך שיפוץ הבית? התקנת מיזוג אוויר במהלך השיפוץ חשובה מכיוון שהיא יכולה להשפיע על התהליך, העלות ולוח הזמנים של פרויקט השיפוץ באופן כללי. 

אם תתקינו את המזגן בשלב הנכון של השיפוץ, חיבור התשתיות יהיה קל וזול יותר מאשר במקרים שבהם יש צורך לחצוב בקירות כדי להגיע לתשתיות או ליצור אותן.  כמה שאלות שכדאי לקחת בחשבון כאשר שוקלים התקנת מיזוג אוויר הן: 

1) איך מיזוג האוויר ישפיע על הבידוד?האם התקנת המזגן תפגע באיטום החדר

2) האם התעלות הקיימות מתאימות למערכת המיזוג החדש שתתקינו?

 3) באיזה סוג וגודל תעלות יש להשתמש? 

4) מהו המיקום הטוב ביותר עבור יחידת המיזוג?

מה עוד חשוב לדעת על התקנת מזגן במהלך שיפוץ? 

התקנת מזגן עילי או התקנת מזגן מיני מרכזי היא אחד החלקים החשובים ביותר במהלך שיפוץ הבית. חשוב לדעת את הדברים שעליכם לקחת בחשבון לפני תחילת השיפוץ, מה שיחייב אתכם לאפיין את התהליך ואת שלביו. המלצה מאיתנו, תרשמו על דף את השלבים של השיפוץ ומה כל שלב מצריך ממכם וכן באילו חומרי גלם יש להשתמש בכל שלב. 

הסיבה העיקרית לכך שזה כל כך חשוב היא, כי אתם רוצים לוודא שהבית שלכם יישאר קריר ונוח בכל עת ואתם רוצים לעשות את זה בעלויות המתאימות לכם. אפיון תהליך השיפוץ כולל גם את רשימת אנשי המקצוע שיש להסתייע בהם בכל שלב ושלב. 

חשוב לזכור, מתקין מקצוען ובעל נסיון יכול לחסוך לכם עוגמת נפש רבה והפסדים כספיים גדולים, לא הייתם רוצים שמהזגן שקניתם במיטב כספכם אינו מקרר עקב תקלה בהתקנה במקרה הטוב או במקרה הרע שהומלץ לכם לקנות מזגן שכלל אינו מתאים לחלל שבו הוא נמצא.

כמה דברים עיקריים לקחת בחשבון בעת התקנת יחידת מיזוג

חשוב לקחת בחשבון את  גודל החדר שיש למזג, כיוון החדר (צד דרום מצריך יחידת מיזוג חזקה יותר), סוג הבידוד בקירות, סוג התעלות שצריך לחצוב במידת הצורך ועוד. במהלך שיפוץ הבית, חשוב להתייעץ עם הקבלן ולברר באיזה שלב יהיה הכי נכון לחצוב בקירות בטון עבור התקנת מזגן כזה או אחר. 

בסופו של דבר, מזגנים הם המכשיר החשוב והמועיל ביותר בבית. הם עוזרים לשמור על הבית קריר ונוח. תהליך ההתקנה אינו מסובך מאוד, אך הוא כרוך בהרמה כבדה וזו הסיבה שהוא יכול לקחת זמן רב כמו גם חציבה בקירות והתקנות של חלקים שונים. כאשר מבצעים התקנת מזגן בשלב השיפוץ הנכון, העלויות יכולות לרדת והעבודה עשויה להיות קלה יותר וזריזה יותר. 

איזה סוג מיזוג אתם צריכים להתקין? 

דעו איזה סוג של יחידת מיזוג אתם רוצים להתקין בביתכם: ישנם שני סוגים של יחידות מיזוג הזמינות לרכישה כיום -עילי או מפוצל ומערכות מיזוג מרכזיות. סוג הראשון מתאים לאזורים קטנים כמו חדרי שינה או חדרי מגורים, בעוד שמערכות מיזוג מרכזיות מיועדות לאזורים גדולים יותר כמו מטבחים, חדרי אוכל ובתים שלמים. 

זכרו, התקנת מזגן היא חלק מכריע בתהליך שיפוץ הבית. חשוב לדעת איך זה עובד ומהם הסיכונים הכרוכים בכך. התקנת מזגן במהלך שיפוץ בית היא תהליך מורכב שלא באמת ניתן לבצע ללא ידע או ניסיון מוקדם. מבחינת סיכונים, אפשר חלילה לקבל קילה עקב הרמות כבדות של מנועי מזגן, אפשרי להיפגע בברכיים, בגב, אפשרי חלילה להתחשמל וכו'. בקיצור, לחלוטין לא שווה את הסיכון כדי לחסוך כמה שקלים בכיס על התקנת מזגן בבית. 

התקנת מזגן חסכוני באנרגיה – המלצה 

אם תשאלו קבלנים מומחים, הם יגידו לכם שסוג המזגן הטוב ביותר להתקנה בשיפוץ כללי הוא כזה בעל דירוג יעילות גבוה וגם חסכוני באנרגיה. בטווח הארוך, מזגנים אלו יכולים לחסוך לכם לא מעט כסף על צריכת אנרגיית חשמל. 

בשורה התחתונה, אם אתם שוקלים שיפוץ כללי בבית, כדאי להתקין מזגן אם המזגן הישן כבר לא ממש עושה את העבודה. וישנם סוגים רבים ושונים של מזגנים בשוק. עם זאת, עליכם לבחור אחד שיתאים לצרכים ולתקציב שלכם.

השוואת מחירים לפני התקנת מזגן 

בדרך כלל קל יותר וזול יותר להתקין מזגן מרכזי במהלך שיפוצים בבית. עם זאת, למי שמחפש התקנת מזגן בבית, כדאי לדעת שאפשר אפילו להוזיל עלויות עוד יותר. באמצעות השוואת מחירים בין טכנאי התקנת מזגנים תוכלו למצוא את העסקה הכי אטרקטיבית במחיר. וזוהי דרך מעולה לנסות לחסוך עלויות על התקנת מזגנים.